За 14-тия рожден ден на Епифаниос (моят син), направих торта Форнайт (Fortnite), защото по онова време беше обсебен от въпросната игра. Така за пръв път от няколко години, не се наложи да правя поредната торта топка. 🙂 Понеже е роден през Август, когато при нас в Кипър е ужасно горещо и много натоварено (разгара на сезона е), нямах сили и желание за нещо повече от това, което сътворих за не повече от час-два. За съжаление снимките не са много добри, но идеята е да се види, че може да се направи бърза и лесна декорация на торта с т.нар топери за торта, които всеки може да си принтира, слад като намери подходящи (тематични) картинки в Интернет. Направете и вие Торта Форнайт (Fortnite) или друга с подобни топери!
Самата торта също е направена много лесно и бързо, заложих на торта Дукиса, която е любима на сина ми и на всички у дома.
Торта Фортнайт (Fortnite)
- Смятам, че е най-практично е да започнете с това да намерите картинки за топери на торти в Интернет, които да стават за разпечатване. В случая аз търсих това » „fortnite cake toppers printable“. В зависимост от темата, която ви интересува и от това, което ще откриете ще избистрите идеята и ще се ориентирате какви цветове е добре да ползвате за покриване на тортата.
- Картинките може да се разпечатат върху обикновена хартия за принтер или върху картон. Може също да се ламинират, като по-този начин ще са подходящи за постъвяне върху повърхност различна от фондан, примерно – сметаново, маслено, шоколадово или друго, с което е замазана тортата.
- Надписа (табелата) с името на играта е прикрепен върху хартиени сламки – прави се разрез в единият им край. Двете страни на табелата се вмъкват в тези разрези.
Необходими продукти:
- 500 гр. захарно тесто (фондан)
- сладкарски бои
- Дукиса или шоколадово бисквитена торта
- „fortnite cake toppers printable“ (търсенето за топери което направих в Интернет)
- cake drum или поставка за торта
- 2 хартиени сламки за прикрепяне на единият топер
Начин на приготвяне:
Приготвянето на торта Дукиса, ми отне не повече от 15 минути. Трябва да отлежи 1 нощ в хладилник, за да стегне. Вида на тортата, формата и големината биха могли да са всякакви. В случая моята торта е с диаметър 20 см.
На следващият ден тортата може да се извади от формата и да се покрие с фондан или нещо друго. В случая дори не съм ползвала маслен крем за замазване (както е редно). Реших да направя фондана с мраморна шарка. Основният ми цвят беше бял, останалите – жълто, синьо и черно, което е по-скоро сиво. 🙂
На следващият колаж се вижда как се прави мраморният ефект: Захарното тесто се оформя на фитили, които се събират и усукват. Усуканото парче се прегъва на две и се усуква отново. Прегъва се ощее веднъж или повече пъти, в зависимост какво искате да постигнете като шарка.
Разточва се на лист, достатъчно голям да покрие тортата. Прехвърля се върху тортата. Повърхността и страните ú се заглаждат със сладкарска шпакла. Излишният фондан в основата на тортата се отрязва с нож за пица или друго подходящо.
Следва забучването на топерите и свещичките и тортата е готова! Да ви е сладко!
ТУК може да видите всички снимки.
Браво на теб адашке, много е популярна тази игра, чак и аз въпреки, че съм голяма се заглеждам;)
Снът ми беше запален по нея! Беше и почитател!