Салата с тученица, краставици и сирене Фета
В зависимост от количеството тази сала може да бъде сервирана като леко ястие, предястие или придружаваща ястие. Супер свежа и вкусна!!! мирише ми на лято!!!
Тученица (Portulaca oleracea)
Салата с тученица, краставици и сирене Фета
- Теглото на ползваните по-долу зеленчуци е чистото им тегло вложено в рецептата, т.е. след като са били почистени и (или) обелени.
- Рецептата е адаптирана от http://greekmylittleexpatkitchen.blogspot.com
Необходими продукти:
- 100 гр. листа и крехки стъбълца от Тученица (Portulaca oleracea)
- 130 гр. краставици
- 25 гр. кромид лук или червен лук
- 50 – 75 гр. сирене „Фета“
- 1 супена лъжица червен винен оцет
- 2 супени лъжици маслиново олио (зехтин)
- 1/3 чаена лъжица сол или количество на вкус
Начин на приготвяне:
Тученицата се почиства и измива под течаща студена вод. Отцежда се и се разстила върху домакинска кърпа, където остава докато се подсуши.
Краставицата и лука се нарязват на много тънки шайби – почти прозрачни. Сиренето се нарязва на малки кубчета. Маслиновото олио, солта и оцета се смесват в бурканче с капак или нещо друго подходящо. Разклащат се енергично, докато солта се разтопи. В подходящ за сервиране съд се смесват листата от подсушената тученица, краставиците и лука. По повърхността на салатата се разпределят парченцата сирене „Фета“. Залива се със заливката и се сервира веднага. Да ви е сладко!!!
ТУК може да видите всички снимки.







Миме,
чудесна, много свежа салата.Веднага ще я приготвя при първа възможност.Още не е станала тученицата при нас.Едва сега туку – що са наболи малки свежи стръкчета.
Великолепно и много лесно и свежо предложение.
Поздрави !
Опитай, Еленче!!! Мното е вкусно!
На двора имам тученица за цялата махала. Аз я правя тази салата цяло лято.
И при нас си расте диво на воля!!!
🙂
Аз много я харесвам!